I. Lipót (1658–1705) Tallér /Taler/ (Ag) 1663 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:LEOPOLDVS -•D:G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BO•REX•* babérkoszorús mellkép jobbra, vállon oroszlánfej, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz und Löwenkopfschulter, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Mado
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• 1663 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B
28,56 g, Huszár: 1368, (ez a példány! /dieses Exemplar!/ ÉH.: 1018, gyűjtői beütés a mezőben /Sammlerpunzen im Feld/ RRR! MNM: -, Wiener Münzkabinett: -, az egyetlen ismert példány! feltehetően unikum! das einzige bekannte Exemplar! vermutlich Unikum!
gutes vorzüglich
; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN;