Onlinekatalog (Vorabgebote)

Auction 22  -  28.09.2024 15:30
Hungary and Transylvania Coins - Medals

Seite 1 von 14 (667 Ergebnisse total)
Los 601
Báthori Zsigmond (1581–1602)
Tallér /Taler/ (Ag) 1592 verdejegy nélkül /ohne Mzz./
Av:SIGISMVNDVS – *BATHORI* páncélos mellkép jobbra jogarral, sima vért, díszes váll /Brustbild in glattem Harnisch n.r. mit geschultertem Zepter, Schulter reich verziert/
Rv: PRINCEPS*TRANSSYLVANIÆ*1592** két angyal tartotta koronás, ovális Báthori-címer kartusokban /unter von zwei Engeln gehaltener Krone ovales Báthori-Wappen in Kartusche/
28,83 g, Resch: 118, Huszár E.: 130, Patina! R! Prachtexemplar!
gutes vorzüglich
; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN;
Ausruf (0 Gebote) Mein Gebot     Startpreis
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004034970,006010Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:207.500,000,002<b>Báthori Zsigmond (1581–1602)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1592 verdejegy nélkül /ohne Mzz./<br>Av:SIGISMVNDVS – *BATHORI* páncélos mellkép jobbra jogarral, sima vért, díszes váll /Brustbild in glattem Harnisch n.r. mit geschultertem Zepter, Schulter reich verziert/<br>Rv: PRINCEPS*TRANSSYLVANIÆ*1592** két angyal tartotta koronás, ovális Báthori-címer kartusokban /unter von zwei Engeln gehaltener Krone ovales Báthori-Wappen in Kartusche/ <br>28,83 g, Resch: 118, Huszár E.: 130, Patina! R! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Báthori Zsigmond (1581–1602)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1592 verdejegy nélkül /ohne Mzz./<br>Av:SIGISMVNDVS – *BATHORI* páncélos mellkép jobbra jogarral, sima vért, díszes váll /Brustbild in glattem Harnisch n.r. mit geschultertem Zepter, Schulter reich verziert/<br>Rv: PRINCEPS*TRANSSYLVANIÆ*1592** két angyal tartotta koronás, ovális Báthori-címer kartusokban /unter von zwei Engeln gehaltener Krone ovales Báthori-Wappen in Kartusche/ <br>28,83 g, Resch: 118, Huszár E.: 130, Patina! R! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein7.500,00-1I10,000,0021041432104143-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated601-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000601p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00601Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein07.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00601Q00.jpg##
Los 602
Báthori Zsigmond (1581–1602)
Tallér /Taler/ (Ag) 1593 verdejegy nélkül /ohne Mzz./ mint előző, de eltérő díszítésű vért és ovális címerpajzs /wie vorher, aber Harnisch anders verziert, zur Seite Kreuz und ovaler Schild/
Av:SIGISMVNDVS* – *BATHORI *
Rv: PRINCEPS *TRANSSYLVANÆ*1593**
29,63 g, Resch: 147, Huszár E.: 135, a szokásos kiveretlenség a vállon /die übliche Prägeschwäche am Schulter/
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004034980,006020Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:207.500,000,002<b>Báthori Zsigmond (1581–1602)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1593 verdejegy nélkül /ohne Mzz./ mint előző, de eltérő díszítésű vért és ovális címerpajzs /wie vorher, aber Harnisch anders verziert, zur Seite Kreuz und ovaler Schild/<br>Av:SIGISMVNDVS* – *BATHORI *<br>Rv: PRINCEPS *TRANSSYLVANÆ*1593** <br>29,63 g, Resch: 147, Huszár E.: 135, a szokásos kiveretlenség a vállon /die übliche Prägeschwäche am Schulter/ <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Báthori Zsigmond (1581–1602)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1593 verdejegy nélkül /ohne Mzz./ mint előző, de eltérő díszítésű vért és ovális címerpajzs /wie vorher, aber Harnisch anders verziert, zur Seite Kreuz und ovaler Schild/<br>Av:SIGISMVNDVS* – *BATHORI *<br>Rv: PRINCEPS *TRANSSYLVANÆ*1593** <br>29,63 g, Resch: 147, Huszár E.: 135, a szokásos kiveretlenség a vállon /die übliche Prägeschwäche am Schulter/ <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein7.500,00-1I10,000,0021041442104144-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated602-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000602p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00602Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein07.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00602Q00.jpg##
Los 603
Bethlen Gábor (1613–1629)
Tallér /Schautaler/ (Ag) 1619
Av:*GABRIEL BETH – D•G•PRIN TRAN kalpagos mellkép köpenyben jobbra /Brustbild im Mantel mit Pelzmütze n.r./
Rv: PAR*REG*HVNG*DOM*ET*SICVL*COM*1619* két oroszlán által tartott korona alatt a Bethlen-címer, kétoldalt az erdélyi címer /unter von zwei Löwen gehaltener Krone das Bethlen’sche Wappen, rechts die Burgen, links der Adler/ alul /unten/ C-M
29,57 g, Resch: 29, Huszár E.: 371, 100 aranykorona! /Goldkronen/ Patina! RR! Prachtexemplar!
vorzüglich-stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004034990,006030Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:2015.000,000,002<b>Bethlen Gábor (1613–1629)</b> <br>Tallér /Schautaler/ (Ag) 1619<br>Av:*GABRIEL BETH – D•G•PRIN TRAN kalpagos mellkép köpenyben jobbra /Brustbild im Mantel mit Pelzmütze n.r./<br>Rv: PAR*REG*HVNG*DOM*ET*SICVL*COM*1619* két oroszlán által tartott korona alatt a Bethlen-címer, kétoldalt az erdélyi címer /unter von zwei Löwen gehaltener Krone das Bethlen’sche Wappen, rechts die Burgen, links der Adler/ alul /unten/ C-M <br>29,57 g, Resch: 29, Huszár E.: 371, 100 aranykorona! /Goldkronen/ Patina! RR! Prachtexemplar! <br>vorzüglich-stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Bethlen Gábor (1613–1629)</b> <br>Tallér /Schautaler/ (Ag) 1619<br>Av:*GABRIEL BETH – D•G•PRIN TRAN kalpagos mellkép köpenyben jobbra /Brustbild im Mantel mit Pelzmütze n.r./<br>Rv: PAR*REG*HVNG*DOM*ET*SICVL*COM*1619* két oroszlán által tartott korona alatt a Bethlen-címer, kétoldalt az erdélyi címer /unter von zwei Löwen gehaltener Krone das Bethlen’sche Wappen, rechts die Burgen, links der Adler/ alul /unten/ C-M <br>29,57 g, Resch: 29, Huszár E.: 371, 100 aranykorona! /Goldkronen/ Patina! RR! Prachtexemplar! <br>vorzüglich-stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein15.000,00-1I10,000,0021041452104145-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated603-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000603p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00603Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein015.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00603Q00.jpg##
Los 604
II. Rákóczi György (1648–1660)
Tallér /Taler/ (Ag) 1650 Nagybánya /Neustadt/
Av:•GEOR: RAKO• - D:G:P•TRAN prémsapkás mellkép jobbra, díszes vért, jobbjában jogar, baljában kardmarkolat /geharnischtes Brustbild mit Pelzmütze, das Zepter in seiner Rechten, in der Linken Säbelgriff/
Rv: •PAR:REG:HVN:DOM:ET•SIC:COMES•1650• korona alatt kartusokkal övezett egyesített erdélyi és Rákóczi-címer, kétoldalt verdejegy /unter Krone mit flügelartiger Verzierungen versehener Schild mit dem zusammengestellten siebenbürgisch-Rákóczi’schen Wappen,
27,87 g, Resch: 34, Huszár E.: 560, Patina! Prachtexemplar!
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035000,006040Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:207.500,000,002<b>II. Rákóczi György (1648–1660)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1650 Nagybánya /Neustadt/<br>Av:•GEOR: RAKO• - D:G:P•TRAN prémsapkás mellkép jobbra, díszes vért, jobbjában jogar, baljában kardmarkolat /geharnischtes Brustbild mit Pelzmütze, das Zepter in seiner Rechten, in der Linken Säbelgriff/<br>Rv: •PAR:REG:HVN:DOM:ET•SIC:COMES•1650• korona alatt kartusokkal övezett egyesített erdélyi és Rákóczi-címer, kétoldalt verdejegy /unter Krone mit flügelartiger Verzierungen versehener Schild mit dem zusammengestellten siebenbürgisch-Rákóczi’schen Wappen,<br>27,87 g, Resch: 34, Huszár E.: 560, Patina! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Rákóczi György (1648–1660)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1650 Nagybánya /Neustadt/<br>Av:•GEOR: RAKO• - D:G:P•TRAN prémsapkás mellkép jobbra, díszes vért, jobbjában jogar, baljában kardmarkolat /geharnischtes Brustbild mit Pelzmütze, das Zepter in seiner Rechten, in der Linken Säbelgriff/<br>Rv: •PAR:REG:HVN:DOM:ET•SIC:COMES•1650• korona alatt kartusokkal övezett egyesített erdélyi és Rákóczi-címer, kétoldalt verdejegy /unter Krone mit flügelartiger Verzierungen versehener Schild mit dem zusammengestellten siebenbürgisch-Rákóczi’schen Wappen,<br>27,87 g, Resch: 34, Huszár E.: 560, Patina! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein7.500,00-1I10,000,0021041462104146-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated604-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000604p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00604Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein07.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00604Q00.jpg##
Los 605
Tallér /Taler/ (Ag) 1659 Nagybánya /Neustadt/
Av:•GEORGI• - RA•D:G•P•T mint előző, de eltérő körirat /wie vorher, aber andere Umschrift/
Rv: •PAR•REG•HVN•DOM•ET•SIC•COM•1659• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B bástyák állása /Burgen/ 1, 1, 3, 2,
28,89 g, Resch: 143, Huszár E.: 564d, lapkavég /min. Zainende/ Patina! Prachtexemplar!
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035010,006050Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:207.500,000,002<b>II. Rákóczi György (1648–1660)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1659 Nagybánya /Neustadt/<br>Av:•GEORGI• - RA•D:G•P•T mint előző, de eltérő körirat /wie vorher, aber andere Umschrift/<br>Rv: •PAR•REG•HVN•DOM•ET•SIC•COM•1659• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B bástyák állása /Burgen/ 1, 1, 3, 2, <br>28,89 g, Resch: 143, Huszár E.: 564d, lapkavég /min. Zainende/ Patina! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Rákóczi György (1648–1660)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1659 Nagybánya /Neustadt/<br>Av:•GEORGI• - RA•D:G•P•T mint előző, de eltérő körirat /wie vorher, aber andere Umschrift/<br>Rv: •PAR•REG•HVN•DOM•ET•SIC•COM•1659• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B bástyák állása /Burgen/ 1, 1, 3, 2, <br>28,89 g, Resch: 143, Huszár E.: 564d, lapkavég /min. Zainende/ Patina! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein7.500,00-1I10,000,0021041472104147-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated605-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000605p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00605Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein07.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00605Q00.jpg##
Los 606
I. Ferdinánd (1526–1564)
Tallér /Taler/ (Ag) 1556 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:FERDINAND•D•G•ROM•HVN•BOE•DAL•C•REX* koronás mell­kép jobbra, csíkozott mellvért rendilánccal, jobbkezében vállán pihenő jogar, baljában kardmarkolat /gekröntes Brustbild n.r., in gestreiftem Harnisch mit Ordenskette. Die Rechte schultert das Zepter, d
Rv: •INF•HISPA•ARCHIDV•AVSTRI•DVX•BVR•1556• pajzsban egyfejű sas, mellén négyrészt osztott magyar címer, szívpajzsban osztrák pólya, felette Madonna félalakja szemből, oldalt verde­jegy /im Schild einköpfiger Adler, auf der Brust des Adlers geviertes, ung
28,45 g, Huszár: 1914, ÉH.: 1721.
vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035020,006060Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:201.500,000,002<b>I. Ferdinánd (1526–1564)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1556 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:FERDINAND•D•G•ROM•HVN•BOE•DAL•C•REX* koronás mell­kép jobbra, csíkozott mellvért rendilánccal, jobbkezében vállán pihenő jogar, baljában kardmarkolat /gekröntes Brustbild n.r., in gestreiftem Harnisch mit Ordenskette. Die Rechte schultert das Zepter, d<br>Rv: •INF•HISPA•ARCHIDV•AVSTRI•DVX•BVR•1556• pajzsban egyfejű sas, mellén négyrészt osztott magyar címer, szívpajzsban osztrák pólya, felette Madonna félalakja szemből, oldalt verde­jegy /im Schild einköpfiger Adler, auf der Brust des Adlers geviertes, ung<br>28,45 g, Huszár: 1914, ÉH.: 1721. <br>vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Ferdinánd (1526–1564)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1556 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:FERDINAND•D•G•ROM•HVN•BOE•DAL•C•REX* koronás mell­kép jobbra, csíkozott mellvért rendilánccal, jobbkezében vállán pihenő jogar, baljában kardmarkolat /gekröntes Brustbild n.r., in gestreiftem Harnisch mit Ordenskette. Die Rechte schultert das Zepter, d<br>Rv: •INF•HISPA•ARCHIDV•AVSTRI•DVX•BVR•1556• pajzsban egyfejű sas, mellén négyrészt osztott magyar címer, szívpajzsban osztrák pólya, felette Madonna félalakja szemből, oldalt verde­jegy /im Schild einköpfiger Adler, auf der Brust des Adlers geviertes, ung<br>28,45 g, Huszár: 1914, ÉH.: 1721. <br>vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.500,00-1I10,000,0021041482104148-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated606-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000606p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00606Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00606Q00.jpg##
Los 607
I. Ferdinánd (1526–1564)
Tallér /Taler/ (Ag) 1556 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/
Av:FERDINAND•D•G•ROM•HVN•BOE•DAL•C•REX*
Rv: •-INF•HISPA•ARCHIDV•AVSTRI•DVX•BVR•1556• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,81 g, Huszár: 1914, ÉH.: 1721.
vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035030,006070Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:201.500,000,002<b>I. Ferdinánd (1526–1564)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1556 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:FERDINAND•D•G•ROM•HVN•BOE•DAL•C•REX*<br>Rv: •-INF•HISPA•ARCHIDV•AVSTRI•DVX•BVR•1556• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,81 g, Huszár: 1914, ÉH.: 1721. <br>vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Ferdinánd (1526–1564)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1556 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:FERDINAND•D•G•ROM•HVN•BOE•DAL•C•REX*<br>Rv: •-INF•HISPA•ARCHIDV•AVSTRI•DVX•BVR•1556• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,81 g, Huszár: 1914, ÉH.: 1721. <br>vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.500,00-1I10,000,0021041492104149-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated607-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000607p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00607Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00607Q00.jpg##
Los 608
Miksa (1564–1576)
Tallér /Taler/ (Ag) 1574 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV•GER•HVN• BOE•REX* koronás mellkép jobbra, csíkozott mellvért rendilánccal, jobb kezében vállán pihenő jogar, baljában kard­markolat /gekröntes Brustbild in gestreiftem Harnisch n.r. mit Ordenskette, die Rechte schultert da
Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MARC•MORA•1574 kétfejű sas felett Madonna, a sas mellén négyrészt osztott magyar címer, szívpajzsban osztrák pólya, oldalt verdejegy /über dem Doppeladler Madonna, auf der Brust des Adlers geviertes, ungarisches Wappen, im Herzs
28,65 g, Huszár: 978, ÉH.: 757a.
vorzüglich-stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035040,006080Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:202.000,000,002<b>Miksa (1564–1576)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1574 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV•GER•HVN• BOE•REX* koronás mellkép jobbra, csíkozott mellvért rendilánccal, jobb kezében vállán pihenő jogar, baljában kard­markolat /gekröntes Brustbild in gestreiftem Harnisch n.r. mit Ordenskette, die Rechte schultert da<br>Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MARC•MORA•1574 kétfejű sas felett Madonna, a sas mellén négyrészt osztott magyar címer, szívpajzsban osztrák pólya, oldalt verdejegy /über dem Doppeladler Madonna, auf der Brust des Adlers geviertes, ungarisches Wappen, im Herzs<br>28,65 g, Huszár: 978, ÉH.: 757a. <br>vorzüglich-stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Miksa (1564–1576)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1574 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV•GER•HVN• BOE•REX* koronás mellkép jobbra, csíkozott mellvért rendilánccal, jobb kezében vállán pihenő jogar, baljában kard­markolat /gekröntes Brustbild in gestreiftem Harnisch n.r. mit Ordenskette, die Rechte schultert da<br>Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MARC•MORA•1574 kétfejű sas felett Madonna, a sas mellén négyrészt osztott magyar címer, szívpajzsban osztrák pólya, oldalt verdejegy /über dem Doppeladler Madonna, auf der Brust des Adlers geviertes, ungarisches Wappen, im Herzs<br>28,65 g, Huszár: 978, ÉH.: 757a. <br>vorzüglich-stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein2.000,00-1I10,000,0021041502104150-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated608-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000608p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00608Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein02.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00608Q00.jpg##
Los 609
Miksa (1564–1576)
Tallér /Taler/ (Ag) 1574 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/
Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV• GER•HVN•BOE•REX*
Rv: ARCHI•DVX• AVS•DVX•BVRG• MARC•MORA•1574 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz/ K-B
28,46 g, Huszár: 978, ÉH.: 757a.
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035050,006090Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:201.500,000,002<b>Miksa (1564–1576)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1574 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV• GER•HVN•BOE•REX*<br>Rv: ARCHI•DVX• AVS•DVX•BVRG• MARC•MORA•1574 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz/ K-B <br>28,46 g, Huszár: 978, ÉH.: 757a. <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Miksa (1564–1576)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1574 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV• GER•HVN•BOE•REX*<br>Rv: ARCHI•DVX• AVS•DVX•BVRG• MARC•MORA•1574 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz/ K-B <br>28,46 g, Huszár: 978, ÉH.: 757a. <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.500,00-1I10,000,0021041512104151-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated609-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000609p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00609Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00609Q00.jpg##
Los 610
Miksa (1564–1576)
Tallér /Taler/ (Ag) 1575 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/
Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV•GE•HV•BO•REX*
Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MARC•MO•1575 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,69 g, Huszár: 978, ÉH.: 757a, Prachtexemplar!
stempelfrisch
Ausruf (1 Gebote) Mein Gebot     Startpreis
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035060,006100Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:202.000,000,002<b>Miksa (1564–1576)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1575 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV•GE•HV•BO•REX*<br>Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MARC•MO•1575 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,69 g, Huszár: 978, ÉH.: 757a, Prachtexemplar! <br>stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Miksa (1564–1576)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1575 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV•GE•HV•BO•REX*<br>Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MARC•MO•1575 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,69 g, Huszár: 978, ÉH.: 757a, Prachtexemplar! <br>stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein2.000,00-1I10,000,0021041522104152-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated610-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000610p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00610Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein12.200,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00610Q00.jpg##
Los 611
Miksa (1564–1576)
Tallér /Taler/ (Ag) 1576 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, fej megszakítja a köriratot /wie vorher, aber Kopf teilt die Umschrift/
Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV•GER•HVN•BO•REX*
Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX• BVRG•MAR•MORA•1576 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
27,80 g, Huszár: 979, ÉH.: 758.
vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035070,006110Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:201.500,000,002<b>Miksa (1564–1576)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1576 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, fej megszakítja a köriratot /wie vorher, aber Kopf teilt die Umschrift/<br>Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV•GER•HVN•BO•REX*<br>Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX• BVRG•MAR•MORA•1576 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>27,80 g, Huszár: 979, ÉH.: 758. <br>vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Miksa (1564–1576)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1576 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, fej megszakítja a köriratot /wie vorher, aber Kopf teilt die Umschrift/<br>Av:MAXIMILI•II•D•G•EL•RO•IM•S•AV•GER•HVN•BO•REX*<br>Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX• BVRG•MAR•MORA•1576 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>27,80 g, Huszár: 979, ÉH.: 758. <br>vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.500,00-1I10,000,0021041532104153-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated611-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000611p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00611Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00611Q00.jpg##
Los 612
Ferdinánd Főherceg (1564–1595)
Tallér /Taler/ (Ag) évszám nélkül /ohne Jahr, Hall in Tirol/
Av:FERDINAND: D: G: ARCHIDVX: AVSTRIAE derékkép páncélban /geharnischtes Hüftbild/
Rv: DVX. BVRGVNDIAE - COMES.TIROLIS koronás címerpajzs /gekröntes Wappen/
28,53 g, Dav.: 8097, karcok a mezőben /Kratzern im Feld/
vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035080,006120Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:20150,000,002<b>Ferdinánd Főherceg (1564–1595)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) évszám nélkül /ohne Jahr, Hall in Tirol/<br>Av:FERDINAND: D: G: ARCHIDVX: AVSTRIAE derékkép páncélban /geharnischtes Hüftbild/<br>Rv: DVX. BVRGVNDIAE - COMES.TIROLIS koronás címerpajzs /gekröntes Wappen/ <br>28,53 g, Dav.: 8097, karcok a mezőben /Kratzern im Feld/ <br>vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Ferdinánd Főherceg (1564–1595)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) évszám nélkül /ohne Jahr, Hall in Tirol/<br>Av:FERDINAND: D: G: ARCHIDVX: AVSTRIAE derékkép páncélban /geharnischtes Hüftbild/<br>Rv: DVX. BVRGVNDIAE - COMES.TIROLIS koronás címerpajzs /gekröntes Wappen/ <br>28,53 g, Dav.: 8097, karcok a mezőben /Kratzern im Feld/ <br>vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein150,00-1I10,000,0021041542104154-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated612-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000612p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00612Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0150,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00612Q00.jpg##
Los 613
Rudolf (1576–1608)
Tallér /Taler/ (Ag) 1582 Nagybánya /Neustadt/
Av:RVDOLPHVS•II•D:G•RO•IMP•S•AVG•G•H•B•REX* páncélos mellkép jobbra, sima vért, baljában országalma /Brustbild n.r. in glattem Harnisch, in der Linken Reichsapfel/
Rv: ARHIDVX•AVSTRIÆ•D•BVRGVN:158Z korona alatt kétfejű sas, mellén országalma /unter der Krone Doppel­adler, auf dessen Brust Reichsapfel/ oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B
28,90 g, Huszár: 1035, ÉH.: 793, RRR! Prachtexemplar!
gutes vorzüglich-fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035090,006130Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:2010.000,000,002<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1582 Nagybánya /Neustadt/<br>Av:RVDOLPHVS•II•D:G•RO•IMP•S•AVG•G•H•B•REX* páncélos mellkép jobbra, sima vért, baljában országalma /Brustbild n.r. in glattem Harnisch, in der Linken Reichsapfel/<br>Rv: ARHIDVX•AVSTRIÆ•D•BVRGVN:158Z korona alatt kétfejű sas, mellén országalma /unter der Krone Doppel­adler, auf dessen Brust Reichsapfel/ oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B <br>28,90 g, Huszár: 1035, ÉH.: 793, RRR! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1582 Nagybánya /Neustadt/<br>Av:RVDOLPHVS•II•D:G•RO•IMP•S•AVG•G•H•B•REX* páncélos mellkép jobbra, sima vért, baljában országalma /Brustbild n.r. in glattem Harnisch, in der Linken Reichsapfel/<br>Rv: ARHIDVX•AVSTRIÆ•D•BVRGVN:158Z korona alatt kétfejű sas, mellén országalma /unter der Krone Doppel­adler, auf dessen Brust Reichsapfel/ oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B <br>28,90 g, Huszár: 1035, ÉH.: 793, RRR! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein10.000,00-1I10,000,0021041552104155-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated613-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000613p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00613Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein010.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00613Q00.jpg##
Los 614
Rudolf (1576–1608)
Tallér /Taler/ (Ag) 1592 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:+RVDOL•II-D•G•RO•IM•S•AV•GER•HVN-BO•REX páncélos mellkép jobbra, köriratban jobbra Madonna, balra négyrészt osztott magyar címer /Brustbild n.r. im Harnisch, in der Umschrift Madonna und geviertes, ungarisches Wappen/
Rv: *ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MAR•MORA•1592* korona alatt kétfejű sas kard­dal és jogarral, mellén országalma /unter Krone Doppeladler mit Schwert und Zepter, auf der Brust Reichsapfel/ oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,48 g, Huszár: 1030, ÉH.: 790b.
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035100,006140Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:20500,000,002<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1592 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:+RVDOL•II-D•G•RO•IM•S•AV•GER•HVN-BO•REX páncélos mellkép jobbra, köriratban jobbra Madonna, balra négyrészt osztott magyar címer /Brustbild n.r. im Harnisch, in der Umschrift Madonna und geviertes, ungarisches Wappen/<br>Rv: *ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MAR•MORA•1592* korona alatt kétfejű sas kard­dal és jogarral, mellén országalma /unter Krone Doppeladler mit Schwert und Zepter, auf der Brust Reichsapfel/ oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,48 g, Huszár: 1030, ÉH.: 790b. <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1592 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:+RVDOL•II-D•G•RO•IM•S•AV•GER•HVN-BO•REX páncélos mellkép jobbra, köriratban jobbra Madonna, balra négyrészt osztott magyar címer /Brustbild n.r. im Harnisch, in der Umschrift Madonna und geviertes, ungarisches Wappen/<br>Rv: *ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MAR•MORA•1592* korona alatt kétfejű sas kard­dal és jogarral, mellén országalma /unter Krone Doppeladler mit Schwert und Zepter, auf der Brust Reichsapfel/ oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,48 g, Huszár: 1030, ÉH.: 790b. <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein500,00-1I10,000,0021041562104156-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated614-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000614p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00614Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00614Q00.jpg##
Los 615
Rudolf (1576–1608)
Tallér /Taler/ (Ag) 1593 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/
Av:+RVDOL•II-D•G•RO•IM•S•AV•GER•HVN-BO•REX
Rv: *ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MAR•MORA•1593* oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,37 g, Huszár: 1030, ÉH.: 790b, Prachtexemplar!
fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035110,006150Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:201.000,000,002<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1593 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:+RVDOL•II-D•G•RO•IM•S•AV•GER•HVN-BO•REX<br>Rv: *ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MAR•MORA•1593* oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,37 g, Huszár: 1030, ÉH.: 790b, Prachtexemplar! <br>fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1593 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:+RVDOL•II-D•G•RO•IM•S•AV•GER•HVN-BO•REX<br>Rv: *ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MAR•MORA•1593* oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,37 g, Huszár: 1030, ÉH.: 790b, Prachtexemplar! <br>fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.000,00-1I10,000,0021041572104157-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated615-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000615p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00615Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00615Q00.jpg##
Los 616
Rudolf (1576–1608)
Tallér /Taler/ (Ag) 1599 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/
Av:+RVDOL•II-D•G•RO•IM•S•AV•GER• HVN-BO•REX
Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MAR•MORA•1599 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,65 g, Huszár: 1030, ÉH.: 790b, Prachtexemplar!
stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035120,006160Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:201.000,000,002<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1599 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:+RVDOL•II-D•G•RO•IM•S•AV•GER• HVN-BO•REX<br>Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MAR•MORA•1599 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,65 g, Huszár: 1030, ÉH.: 790b, Prachtexemplar! <br>stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1599 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:+RVDOL•II-D•G•RO•IM•S•AV•GER• HVN-BO•REX<br>Rv: ARCHI•DVX•AVS•DVX•BVRG•MAR•MORA•1599 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,65 g, Huszár: 1030, ÉH.: 790b, Prachtexemplar! <br>stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.000,00-1I10,000,0021041582104158-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated616-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000616p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00616Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00616Q00.jpg##
Los 617
Rudolf (1576–1608)
Tallér /Taler/ (Ag) 1602 Nagybánya /Neustadt/
Av:RVDOL•II•D:G•RO•IM•S•AVG•GER•HVN•BOHEMIÆ•REX* páncélos mellkép jobbra, virágos vért /Brustbild n.r. in verziertem Harnisch/
Rv: ARHIDVX•AVSTRI•DVX•BVRG:MAR:MOR:ETC:1602 korona alatt kétfejű sas, mellén országalma /unter der Krone Doppeladler, auf dessen Brust Reichsapfel/ oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B
27,78 g, Huszár: 1040, ÉH.: 798, karc a mezőben /Kratzern im Feld/
gutes sehr schön-fast vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035130,006170Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:20300,000,002<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1602 Nagybánya /Neustadt/<br>Av:RVDOL•II•D:G•RO•IM•S•AVG•GER•HVN•BOHEMIÆ•REX* páncélos mellkép jobbra, virágos vért /Brustbild n.r. in verziertem Harnisch/<br>Rv: ARHIDVX•AVSTRI•DVX•BVRG:MAR:MOR:ETC:1602 korona alatt kétfejű sas, mellén országalma /unter der Krone Doppeladler, auf dessen Brust Reichsapfel/ oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B <br>27,78 g, Huszár: 1040, ÉH.: 798, karc a mezőben /Kratzern im Feld/ <br>gutes sehr schön-fast vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>Rudolf (1576–1608)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1602 Nagybánya /Neustadt/<br>Av:RVDOL•II•D:G•RO•IM•S•AVG•GER•HVN•BOHEMIÆ•REX* páncélos mellkép jobbra, virágos vért /Brustbild n.r. in verziertem Harnisch/<br>Rv: ARHIDVX•AVSTRI•DVX•BVRG:MAR:MOR:ETC:1602 korona alatt kétfejű sas, mellén országalma /unter der Krone Doppeladler, auf dessen Brust Reichsapfel/ oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B <br>27,78 g, Huszár: 1040, ÉH.: 798, karc a mezőben /Kratzern im Feld/ <br>gutes sehr schön-fast vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein300,00-1I10,000,0021041592104159-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated617-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000617p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00617Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0300,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00617Q00.jpg##
Los 618
II. Mátyás (1608–1619)
Tallér /Taler/ (Ag) 1611 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:MATTHIAS•II•D•G•HVNGARI•ET•BOHEMI•REX koronás mellkép jobbra páncélban, mellén rendilánc, felette köriratban Madonna /gekröntes Brustbild n. r. mit Harnisch, Halskrause und Kette des Goldenen Vlieses, in der Umschrift oben Madonna, das Kind in ihrer Li
Rv: •ARCHID• AVS•DVX•BVR - MAR•MO•CO•TYR•1611 rendilánccal övezett koronás, négyrészt osztott címer, szívpajzsban osztrák-burgundi címer, oldalt verdejegy /gekröntes, geviertes Wappen, als Herzschild das öster­reichisch-burgundische Wappen, um das Wappen
28,21 g, Huszár: 1107, ÉH.: 843. Patina! Prachtexemplar!
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035140,006180Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:202.500,000,002<b>II. Mátyás (1608–1619)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1611 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:MATTHIAS•II•D•G•HVNGARI•ET•BOHEMI•REX koronás mellkép jobbra páncélban, mellén rendilánc, felette köriratban Madonna /gekröntes Brustbild n. r. mit Harnisch, Halskrause und Kette des Goldenen Vlieses, in der Umschrift oben Madonna, das Kind in ihrer Li<br>Rv: •ARCHID• AVS•DVX•BVR - MAR•MO•CO•TYR•1611 rendilánccal övezett koronás, négyrészt osztott címer, szívpajzsban osztrák-burgundi címer, oldalt verdejegy /gekröntes, geviertes Wappen, als Herzschild das öster­reichisch-burgundische Wappen, um das Wappen <br>28,21 g, Huszár: 1107, ÉH.: 843. Patina! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Mátyás (1608–1619)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1611 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:MATTHIAS•II•D•G•HVNGARI•ET•BOHEMI•REX koronás mellkép jobbra páncélban, mellén rendilánc, felette köriratban Madonna /gekröntes Brustbild n. r. mit Harnisch, Halskrause und Kette des Goldenen Vlieses, in der Umschrift oben Madonna, das Kind in ihrer Li<br>Rv: •ARCHID• AVS•DVX•BVR - MAR•MO•CO•TYR•1611 rendilánccal övezett koronás, négyrészt osztott címer, szívpajzsban osztrák-burgundi címer, oldalt verdejegy /gekröntes, geviertes Wappen, als Herzschild das öster­reichisch-burgundische Wappen, um das Wappen <br>28,21 g, Huszár: 1107, ÉH.: 843. Patina! Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein2.500,00-1I10,000,0021041602104160-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated618-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000618p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00618Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein02.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00618Q00.jpg##
Los 619
II. Mátyás (1608–1619)
Tallér /Taler/ (Ag) 1612 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/
Av:MATTHIAS•II•D•G•HVNGARI•ET•BOHEMI•REX
Rv: •ARCHID•AVS•DVX•BVR - MAR•MO•CO•TYR•161Z oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,43 g, Huszár: 1107, ÉH.: 843.
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035150,006190Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:201.500,000,002<b>II. Mátyás (1608–1619)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1612 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:MATTHIAS•II•D•G•HVNGARI•ET•BOHEMI•REX<br>Rv: •ARCHID•AVS•DVX•BVR - MAR•MO•CO•TYR•161Z oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,43 g, Huszár: 1107, ÉH.: 843. <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Mátyás (1608–1619)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1612 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:MATTHIAS•II•D•G•HVNGARI•ET•BOHEMI•REX<br>Rv: •ARCHID•AVS•DVX•BVR - MAR•MO•CO•TYR•161Z oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,43 g, Huszár: 1107, ÉH.: 843. <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.500,00-1I10,000,0021041612104161-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated619-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000619p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00619Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00619Q00.jpg##
Los 620
II. Mátyás (1608–1619)
Tallér /Taler/ (Ag) 1612 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/
Rv: •ARCHID•AVS •DVX•BVR-MAR•MO•CO•TYR•161Z• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,14 g, Huszár: 1107, ÉH.: 843, Prachtexemplar!
fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035160,006200Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:202.500,000,002<b>II. Mátyás (1608–1619)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1612 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:MATTHIAS•II•D•G•HVNGARI•ET•BOHEMI•REX<br>Rv: •ARCHID•AVS •DVX•BVR-MAR•MO•CO•TYR•161Z• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,14 g, Huszár: 1107, ÉH.: 843, Prachtexemplar! <br>fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Mátyás (1608–1619)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1612 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:MATTHIAS•II•D•G•HVNGARI•ET•BOHEMI•REX<br>Rv: •ARCHID•AVS •DVX•BVR-MAR•MO•CO•TYR•161Z• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,14 g, Huszár: 1107, ÉH.: 843, Prachtexemplar! <br>fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein2.500,00-1I10,000,0021041622104162-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated620-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000620p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00620Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein02.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00620Q00.jpg##
Los 621
II. Ferdinánd (1619–1637)
Tallér /Taler/ (Ag) 1631 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:FERDINAND•-D•G•RO•I•S•AVG•GER• HV•-BOH•REX• babér­koszorús, páncélos mellkép jobbra rendilánccal, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n.r. mit Lorbeerkranz, Harnisch und Kette des Goldenen Vlieses, in der Umschrift links gekröntes
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TYR•1631 korona alatt kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, szívpajzsban osztrák-burgundi címer, oldalt verdejegy /unter der Krone Doppeladler, auf der Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, als Herz­s
28,60 g, Huszár: 1179, ÉH.: 898a, kis korrózió /min. Korrosion/
vorzüglich-stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035170,006210Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21500,000,002<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1631 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:FERDINAND•-D•G•RO•I•S•AVG•GER• HV•-BOH•REX• babér­koszorús, páncélos mellkép jobbra rendilánccal, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n.r. mit Lorbeerkranz, Harnisch und Kette des Goldenen Vlieses, in der Umschrift links gekröntes <br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TYR•1631 korona alatt kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, szívpajzsban osztrák-burgundi címer, oldalt verdejegy /unter der Krone Doppeladler, auf der Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, als Herz­s<br>28,60 g, Huszár: 1179, ÉH.: 898a, kis korrózió /min. Korrosion/ <br>vorzüglich-stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1631 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:FERDINAND•-D•G•RO•I•S•AVG•GER• HV•-BOH•REX• babér­koszorús, páncélos mellkép jobbra rendilánccal, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n.r. mit Lorbeerkranz, Harnisch und Kette des Goldenen Vlieses, in der Umschrift links gekröntes <br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TYR•1631 korona alatt kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, szívpajzsban osztrák-burgundi címer, oldalt verdejegy /unter der Krone Doppeladler, auf der Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, als Herz­s<br>28,60 g, Huszár: 1179, ÉH.: 898a, kis korrózió /min. Korrosion/ <br>vorzüglich-stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein500,00-1I10,000,0021041632104163-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated621-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000621p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00621Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00621Q00.jpg##
Los 622
II. Ferdinánd (1619–1637)
Tallér /Taler/ (Ag) 1633 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/
Av:FERDINAND•-D•G•RO•I•S•AVG•GER•HV•-BOH•REX•
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TYR• 1633 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,45 g, Huszár: 1179, ÉH.: 898a.
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035180,006220Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21800,000,002<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1633 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND•-D•G•RO•I•S•AVG•GER•HV•-BOH•REX•<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TYR• 1633 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,45 g, Huszár: 1179, ÉH.: 898a. <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1633 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND•-D•G•RO•I•S•AVG•GER•HV•-BOH•REX•<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TYR• 1633 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,45 g, Huszár: 1179, ÉH.: 898a. <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein800,00-1I10,000,0021041642104164-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated622-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000622p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00622Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0800,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00622Q00.jpg##
Los 623
II. Ferdinánd (1619–1637)
½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1631 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de kisebb /wie vorher, aber kleiner/
Av:FERDINAND- •D•G•RO•IM•S•AV•GE•HV•-BOH•REX•
Rv: ARCHID•AV•DV•BV•MA•MOR•CO•TYR•1631 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
14,20 g, Huszár: 1186, ÉH.: 904, apró karc /feine Kratzer/
vorzüglich-fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035190,006230Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21800,000,002<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1631 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de kisebb /wie vorher, aber kleiner/<br>Av:FERDINAND- •D•G•RO•IM•S•AV•GE•HV•-BOH•REX•<br>Rv: ARCHID•AV•DV•BV•MA•MOR•CO•TYR•1631 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,20 g, Huszár: 1186, ÉH.: 904, apró karc /feine Kratzer/ <br>vorzüglich-fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1631 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de kisebb /wie vorher, aber kleiner/<br>Av:FERDINAND- •D•G•RO•IM•S•AV•GE•HV•-BOH•REX•<br>Rv: ARCHID•AV•DV•BV•MA•MOR•CO•TYR•1631 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,20 g, Huszár: 1186, ÉH.: 904, apró karc /feine Kratzer/ <br>vorzüglich-fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein800,00-1I10,000,0021041652104165-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated623-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000623p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00623Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0800,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00623Q00.jpg##
Los 624
II. Ferdinánd (1619–1637)
Tallér /Taler/ (Ag) 1620 Bécs /Wien/
Av:FERDINANDVS II D G - R I S AVG G HVN BOH REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette/
Rv: ARCHID AVS DVX - BVR CO TYR ZC 16Z0 koronás kétfejű sas /gekrönter Doppeladler/
28,74 g, Dav.: 3076; Voglh.: 154, lapkahiba /Schrötlingsfehler/
vorzüglich-stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035200,006240Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21400,000,002<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1620 Bécs /Wien/<br>Av:FERDINANDVS II D G - R I S AVG G HVN BOH REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette/<br>Rv: ARCHID AVS DVX - BVR CO TYR ZC 16Z0 koronás kétfejű sas /gekrönter Doppeladler/ <br>28,74 g, Dav.: 3076; Voglh.: 154, lapkahiba /Schrötlingsfehler/ <br>vorzüglich-stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1620 Bécs /Wien/<br>Av:FERDINANDVS II D G - R I S AVG G HVN BOH REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette/<br>Rv: ARCHID AVS DVX - BVR CO TYR ZC 16Z0 koronás kétfejű sas /gekrönter Doppeladler/ <br>28,74 g, Dav.: 3076; Voglh.: 154, lapkahiba /Schrötlingsfehler/ <br>vorzüglich-stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein400,00-1I10,000,0021041662104166-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated624-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000624p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00624Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein1420,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00624Q00.jpg##
Los 625
II. Ferdinánd (1619–1637)
Tallér /Taler/ (Ag) 1624 Graz /Graz/
Av:FERDINANDVS II D G RO I S A G H B REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával, váll alatt évszám /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette, unter der Schulter Jahreszahl/ 1624
Rv: ARCHI AVST DVX // BVR STYRIAE ETC az Aranygyapjas Rend láncával övezett koronás címer /gekröntes Wappen mit der Vlieskette/
28,86 g, Dav.: 3106; Voglh.: 134 V.
Ausruf (4 Gebote) Mein Gebot     Startpreis
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035210,006250Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21500,000,002<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1624 Graz /Graz/<br>Av:FERDINANDVS II D G RO I S A G H B REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával, váll alatt évszám /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette, unter der Schulter Jahreszahl/ 1624<br>Rv: ARCHI AVST DVX // BVR STYRIAE ETC az Aranygyapjas Rend láncával övezett koronás címer /gekröntes Wappen mit der Vlieskette/ <br>28,86 g, Dav.: 3106; Voglh.: 134 V. <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>II. Ferdinánd (1619–1637)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1624 Graz /Graz/<br>Av:FERDINANDVS II D G RO I S A G H B REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával, váll alatt évszám /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette, unter der Schulter Jahreszahl/ 1624<br>Rv: ARCHI AVST DVX // BVR STYRIAE ETC az Aranygyapjas Rend láncával övezett koronás címer /gekröntes Wappen mit der Vlieskette/ <br>28,86 g, Dav.: 3106; Voglh.: 134 V. <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein650,00-1I10,000,0021041672104167-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated625-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000625p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00625Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein4700,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00625Q00.jpg##
Los 626
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1645 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER-HV•BOH•REX* babérkoszorús mellkép hegyes szakállal jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeer­kranz und Spitzbart, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1645 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B
28,52 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, lapkahiba /Schrötlingsfehler/
vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035220,006260Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21400,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1645 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER-HV•BOH•REX* babérkoszorús mellkép hegyes szakállal jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeer­kranz und Spitzbart, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1645 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B <br>28,52 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, lapkahiba /Schrötlingsfehler/ <br>vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1645 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER-HV•BOH•REX* babérkoszorús mellkép hegyes szakállal jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeer­kranz und Spitzbart, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1645 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B <br>28,52 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, lapkahiba /Schrötlingsfehler/ <br>vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein400,00-1I10,000,0021041682104168-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated626-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000626p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00626Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0400,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00626Q00.jpg##
Los 627
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1646 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/
Av:FERDINAND2-•III•D2G•RO• I•S•AVG•GER•-•HV•BOH•REX*
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1646 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,59 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, Prachtexemplar!
fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035230,006270Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:211.000,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1646 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND2-•III•D2G•RO• I•S•AVG•GER•-•HV•BOH•REX*<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1646 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,59 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, Prachtexemplar! <br>fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1646 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND2-•III•D2G•RO• I•S•AVG•GER•-•HV•BOH•REX*<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1646 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,59 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, Prachtexemplar! <br>fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.000,00-1I10,000,0021041692104169-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated627-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000627p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00627Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00627Q00.jpg##
Los 628
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1647 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/
Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER• - •HV•BO•REX*
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1647 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,71 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, Prachtexemplar!
stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035240,006280Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:211.000,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1647 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER• - •HV•BO•REX*<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1647 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,71 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, Prachtexemplar! <br>stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1647 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER• - •HV•BO•REX*<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1647 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,71 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, Prachtexemplar! <br>stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.000,00-1I10,000,0021041702104170-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated628-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000628p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00628Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00628Q00.jpg##
Los 629
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1647 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/
Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG• GER• -•HV•BOH•REX*
28,34 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, Prachtexemplar!
stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035250,006290Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:212.000,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1647 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG• GER• -•HV•BOH•REX*<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1647 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,34 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, Prachtexemplar! <br>stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1647 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG• GER• -•HV•BOH•REX*<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MO•CO•TY•1647 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,34 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a, Prachtexemplar! <br>stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein2.000,00-1I10,000,0021041712104171-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated629-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000629p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00629Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein02.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00629Q00.jpg##
Los 630
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1648 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/
Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S• AVG•GER-HV•BOH•REX
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1648 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,82 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a.
fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035260,006300Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21750,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1648 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S• AVG•GER-HV•BOH•REX<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1648 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,82 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a. <br>fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1648 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S• AVG•GER-HV•BOH•REX<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1648 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,82 g, Huszár: 1241, ÉH.: 939a. <br>fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein750,00-1I10,000,0021041722104172-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated630-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000630p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00630Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0750,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00630Q00.jpg##
Los 631
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1651 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de szakáll a mellképre néz /wie vorher, aber Spitzbart zur Brust gestrichen/
Av:FERDINAND-III•D•G•RO•I•S•AVG•GER-HV•BOH•REX•
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1651 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,74 g, Huszár: 1242, ÉH.: 939b. Prachtexemplar!
stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035270,006310Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:211.000,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1651 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de szakáll a mellképre néz /wie vorher, aber Spitzbart zur Brust gestrichen/<br>Av:FERDINAND-III•D•G•RO•I•S•AVG•GER-HV•BOH•REX•<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1651 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,74 g, Huszár: 1242, ÉH.: 939b. Prachtexemplar! <br>stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1651 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de szakáll a mellképre néz /wie vorher, aber Spitzbart zur Brust gestrichen/<br>Av:FERDINAND-III•D•G•RO•I•S•AVG•GER-HV•BOH•REX•<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1651 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,74 g, Huszár: 1242, ÉH.: 939b. Prachtexemplar! <br>stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.000,00-1I10,000,0021041732104173-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated631-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000631p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00631Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00631Q00.jpg##
Los 632
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1657 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/
Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER -HV•BOH•REX2
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• 1657 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers/ V
28,72 g, Huszár: 1244, ÉH.: 939c.
stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035280,006320Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21600,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1657 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER -HV•BOH•REX2<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• 1657 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers/ V <br>28,72 g, Huszár: 1244, ÉH.: 939c. <br>stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1657 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahres­zahl/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER -HV•BOH•REX2<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• 1657 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers/ V <br>28,72 g, Huszár: 1244, ÉH.: 939c. <br>stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein600,00-1I10,000,0021041742104174-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated632-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000632p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00632Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0600,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00632Q00.jpg##
Los 633
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1658 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1658 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers/ V
28,53 g, Huszár: 1244, ÉH.: 939c.
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035290,006330Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:211.000,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1658 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER -HV•BOH•REX2<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1658 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers/ V <br>28,53 g, Huszár: 1244, ÉH.: 939c. <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1658 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER -HV•BOH•REX2<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1658 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers/ V <br>28,53 g, Huszár: 1244, ÉH.: 939c. <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.000,00-1I10,000,0021041752104175-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated633-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000633p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00633Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00633Q00.jpg##
Los 634
III. Ferdinánd (1637–1657)
½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1647 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de kisebb /wie vorher, aber kleiner/
Av:FERDINAND2 - •III•D2G•RO•I•S•AVG•GER•HV - 2BOH•REX•
Rv: ARCHID•AVS•DV•BV•MAR•MOR•CO•TYR•1647 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
14,29 g, Huszár: 1253, ÉH.: 947a, Prachtexemplar!
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035300,006340Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21600,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1647 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de kisebb /wie vorher, aber kleiner/<br>Av:FERDINAND2 - •III•D2G•RO•I•S•AVG•GER•HV - 2BOH•REX•<br>Rv: ARCHID•AVS•DV•BV•MAR•MOR•CO•TYR•1647 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,29 g, Huszár: 1253, ÉH.: 947a, Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1647 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de kisebb /wie vorher, aber kleiner/<br>Av:FERDINAND2 - •III•D2G•RO•I•S•AVG•GER•HV - 2BOH•REX•<br>Rv: ARCHID•AVS•DV•BV•MAR•MOR•CO•TYR•1647 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,29 g, Huszár: 1253, ÉH.: 947a, Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein600,00-1I10,000,0021041762104176-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated634-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000634p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00634Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0600,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00634Q00.jpg##
Los 635
III. Ferdinánd (1637–1657)
½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1651 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő rajzolatú szakáll /wie vorher, aber Bart anders gezeichnet/
Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER•HV-BOH•REX2
Rv: ARCHID•AVS•DV•BV•MAR•MOR•CO•TYR•1651 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
14,37 g, Huszár: 1254, ÉH.: 947b, Prachtexemplar!
fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035310,006350Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:211.000,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1651 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő rajzolatú szakáll /wie vorher, aber Bart anders gezeichnet/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER•HV-BOH•REX2<br>Rv: ARCHID•AVS•DV•BV•MAR•MOR•CO•TYR•1651 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,37 g, Huszár: 1254, ÉH.: 947b, Prachtexemplar! <br>fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1651 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő rajzolatú szakáll /wie vorher, aber Bart anders gezeichnet/<br>Av:FERDINAND-III•D2G•RO•I•S•AVG•GER•HV-BOH•REX2<br>Rv: ARCHID•AVS•DV•BV•MAR•MOR•CO•TYR•1651 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,37 g, Huszár: 1254, ÉH.: 947b, Prachtexemplar! <br>fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.000,00-1I10,000,0021041772104177-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated635-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000635p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00635Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00635Q00.jpg##
Los 636
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1640 Bécs /Wien/ /Zwitterprägung/
Av:FERDINANDVS III D G - R I S A G H B REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette/
Rv: ARCHID AVS DVX - BVR CO TYR ZC 1640 koronás kétfejű sas /Gekrönter Doppeladler/
28,64 g, Avers Her.: 368, Revers Her.: 369, lapkahiba /durchgehender Schrötlingsfehler/ Prachtexemplar!
vorzüglich-fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035320,006360Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21500,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1640 Bécs /Wien/ /Zwitterprägung/<br>Av:FERDINANDVS III D G - R I S A G H B REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette/<br>Rv: ARCHID AVS DVX - BVR CO TYR ZC 1640 koronás kétfejű sas /Gekrönter Doppeladler/ <br>28,64 g, Avers Her.: 368, Revers Her.: 369, lapkahiba /durchgehender Schrötlingsfehler/ Prachtexemplar! <br>vorzüglich-fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1640 Bécs /Wien/ /Zwitterprägung/<br>Av:FERDINANDVS III D G - R I S A G H B REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette/<br>Rv: ARCHID AVS DVX - BVR CO TYR ZC 1640 koronás kétfejű sas /Gekrönter Doppeladler/ <br>28,64 g, Avers Her.: 368, Revers Her.: 369, lapkahiba /durchgehender Schrötlingsfehler/ Prachtexemplar! <br>vorzüglich-fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein500,00-1I10,000,0021041782104178-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated636-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000636p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00636Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00636Q00.jpg##
Los 637
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1652 Bécs /Wien/ H.J. Stadler verőmester /Mintmaster/
Av:FERDINANDVS III D G ROM IM SE AV GE HV BO REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával, nyak alatt évszám /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette, unter der Schulter Jahreszahl/ 1652
Rv: ARC:DVX: AVSTD - BVR:S:K :C:C:TYR az Aranygyapjas Rend láncával övezett koronás címer /gekröntes Wappen mit der Vlieskette/
27,80 g, Dav.: 3183; Hahn: 24a; Her.: 388a; Voglh.: 206/VI.
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035330,006370Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21500,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1652 Bécs /Wien/ H.J. Stadler verőmester /Mintmaster/<br>Av:FERDINANDVS III D G ROM IM SE AV GE HV BO REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával, nyak alatt évszám /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette, unter der Schulter Jahreszahl/ 1652<br>Rv: ARC:DVX: AVSTD - BVR:S:K :C:C:TYR az Aranygyapjas Rend láncával övezett koronás címer /gekröntes Wappen mit der Vlieskette/ <br>27,80 g, Dav.: 3183; Hahn: 24a; Her.: 388a; Voglh.: 206/VI. <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1652 Bécs /Wien/ H.J. Stadler verőmester /Mintmaster/<br>Av:FERDINANDVS III D G ROM IM SE AV GE HV BO REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával, nyak alatt évszám /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette, unter der Schulter Jahreszahl/ 1652<br>Rv: ARC:DVX: AVSTD - BVR:S:K :C:C:TYR az Aranygyapjas Rend láncával övezett koronás címer /gekröntes Wappen mit der Vlieskette/ <br>27,80 g, Dav.: 3183; Hahn: 24a; Her.: 388a; Voglh.: 206/VI. <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein500,00-1I10,000,0021041792104179-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated637-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000637p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00637Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein1550,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00637Q00.jpg##
Los 638
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1653 Graz /Graz/ H.J. Stadler verőmester /Mintmaster/
Av:FERDINAND9•III•D•G•ROM•IMP•S•A•G •H•B•REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával, oroszlános váll, alatta évszám /Geharnischte Büste mit Lorbeer­kranz und Vlieskette, Löwenkopfschulter, darunter/ 1653
Rv: ARCHI•AVST•DVX - BVRG STYRIAE•Ec az Aranygyapjas Rend láncával övezett koronás címer /gekröntes Wappen mit der Vlieskette/
28,26 g, Her.: 405, Voglh.: 192/V, Dav.: 3190.
fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035340,006380Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21400,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1653 Graz /Graz/ H.J. Stadler verőmester /Mintmaster/<br>Av:FERDINAND9•III•D•G•ROM•IMP•S•A•G •H•B•REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával, oroszlános váll, alatta évszám /Geharnischte Büste mit Lorbeer­kranz und Vlieskette, Löwenkopfschulter, darunter/ 1653<br>Rv: ARCHI•AVST•DVX - BVRG STYRIAE•Ec az Aranygyapjas Rend láncával övezett koronás címer /gekröntes Wappen mit der Vlieskette/ <br>28,26 g, Her.: 405, Voglh.: 192/V, Dav.: 3190. <br>fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1653 Graz /Graz/ H.J. Stadler verőmester /Mintmaster/<br>Av:FERDINAND9•III•D•G•ROM•IMP•S•A•G •H•B•REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával, oroszlános váll, alatta évszám /Geharnischte Büste mit Lorbeer­kranz und Vlieskette, Löwenkopfschulter, darunter/ 1653<br>Rv: ARCHI•AVST•DVX - BVRG STYRIAE•Ec az Aranygyapjas Rend láncával övezett koronás címer /gekröntes Wappen mit der Vlieskette/ <br>28,26 g, Her.: 405, Voglh.: 192/V, Dav.: 3190. <br>fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein450,00-1I10,000,0021041802104180-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated638-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000638p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00638Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein4460,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00638Q00.jpg##
Los 639
III. Ferdinánd (1637–1657)
Tallér /Taler/ (Ag) 1642 Augsburg /Augsburg/
Av:IMP CAES FERD III P F GER HVN BOH REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette/
Rv: AVGVSTA VIN DELICORVM Augsburg látképe, oldalt évszám /Stadtansicht, zur Seite Jahreszahl/ 1642
29,02 g, Dav.: 5039; Forster: 298, Prachtexemplar!
vorzüglich-fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035350,006390Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21500,000,002<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1642 Augsburg /Augsburg/<br>Av:IMP CAES FERD III P F GER HVN BOH REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette/<br>Rv: AVGVSTA VIN DELICORVM Augsburg látképe, oldalt évszám /Stadtansicht, zur Seite Jahreszahl/ 1642 <br>29,02 g, Dav.: 5039; Forster: 298, Prachtexemplar! <br>vorzüglich-fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>III. Ferdinánd (1637–1657)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1642 Augsburg /Augsburg/<br>Av:IMP CAES FERD III P F GER HVN BOH REX babérkoszorús mellkép páncélban az Aranygyapjas Rend láncával /Geharnischte Büste mit Lorbeerkranz und Vlieskette/<br>Rv: AVGVSTA VIN DELICORVM Augsburg látképe, oldalt évszám /Stadtansicht, zur Seite Jahreszahl/ 1642 <br>29,02 g, Dav.: 5039; Forster: 298, Prachtexemplar! <br>vorzüglich-fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein500,00-1I10,000,0021041812104181-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated639-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000639p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00639Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00639Q00.jpg##
Los 640
I. Lipót (1658–1705)
Tallér /Taler/ (Ag) 1660 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:LEOPOLDVS D:G•RO•I•S•AVG•GER-HV•BOH•REX* babér­koszorús mellkép jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1660 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers
28,56 g, Huszár: 1365, ÉH.: 1016a.
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035360,006400Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21800,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1660 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS D:G•RO•I•S•AVG•GER-HV•BOH•REX* babér­koszorús mellkép jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1660 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers<br>28,56 g, Huszár: 1365, ÉH.: 1016a. <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1660 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS D:G•RO•I•S•AVG•GER-HV•BOH•REX* babér­koszorús mellkép jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1660 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers<br>28,56 g, Huszár: 1365, ÉH.: 1016a. <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein800,00-1I10,000,0021041822104182-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated640-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000640p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00640Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein1850,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00640Q00.jpg##
Los 641
I. Lipót (1658–1705)
Tallér /Taler/ (Ag) 1660 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/
Av:LEOPOLDVS-D:G•RO•I•S•AVG•GER-HV• BOH•REX*
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1660 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers/ V
29,20 g, Huszár: 1365, ÉH.: 1016a, Prachtexemplar!
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035370,006410Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:211.000,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1660 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:LEOPOLDVS-D:G•RO•I•S•AVG•GER-HV• BOH•REX*<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1660 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers/ V <br>29,20 g, Huszár: 1365, ÉH.: 1016a, Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1660 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző /wie vorher/<br>Av:LEOPOLDVS-D:G•RO•I•S•AVG•GER-HV• BOH•REX*<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•1660 oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B sas alatt /am Schwanzende des Adlers/ V <br>29,20 g, Huszár: 1365, ÉH.: 1016a, Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich-fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.000,00-1I10,000,0021041832104183-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated641-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000641p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00641Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein11.100,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00641Q00.jpg##
Los 642
I. Lipót (1658–1705)
Tallér /Taler/ (Ag) 1663 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:LEOPOLDVS -•D:G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BO•REX•* babér­koszorús mellkép jobbra, vállon oroszlánfej, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz und Löwenkopfschulter, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Mado
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• 1663 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B
28,56 g, Huszár: 1368, (ez a példány! /dieses Exemplar!/ ÉH.: 1018, gyűjtői beütés a mezőben /Sammlerpunzen im Feld/ RRR! MNM: -, Wiener Münzkabinett: -, az egyetlen ismert példány! feltehetően unikum! das einzige bekannte Exemplar! vermutlich Unikum!
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035380,006420Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:2130.000,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1663 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS -•D:G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BO•REX•* babér­koszorús mellkép jobbra, vállon oroszlánfej, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz und Löwenkopfschulter, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Mado<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• 1663 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B <br>28,56 g, Huszár: 1368, (ez a példány! /dieses Exemplar!/ ÉH.: 1018, gyűjtői beütés a mezőben /Sammlerpunzen im Feld/ RRR! MNM: -, Wiener Münzkabinett: -, az egyetlen ismert példány! feltehetően unikum! das einzige bekannte Exemplar! vermutlich Unikum! <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1663 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS -•D:G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BO•REX•* babér­koszorús mellkép jobbra, vállon oroszlánfej, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz und Löwenkopfschulter, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Mado<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• 1663 koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B <br>28,56 g, Huszár: 1368, (ez a példány! /dieses Exemplar!/ ÉH.: 1018, gyűjtői beütés a mezőben /Sammlerpunzen im Feld/ RRR! MNM: -, Wiener Münzkabinett: -, az egyetlen ismert példány! feltehetően unikum! das einzige bekannte Exemplar! vermutlich Unikum! <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein30.000,00-1I10,000,0021041842104184-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated642-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000642p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00642Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein030.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00642Q00.jpg##
Los 643
I. Lipót (1658–1705)
Tallér /Taler/ (Ag) 1682 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:LEOPOLDVS -•D:G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BOH•REX•* babér­koszorús mellkép jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy és évszám /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz. und Jahreszahl/ K-B / 16-82
28,69 g, Huszár: 1371, ÉH.: 1019, Prachtexemplar!
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035390,006430Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:211.500,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1682 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS -•D:G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BOH•REX•* babér­koszorús mellkép jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy és évszám /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz. und Jahreszahl/ K-B / 16-82 <br>28,69 g, Huszár: 1371, ÉH.: 1019, Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1682 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS -•D:G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BOH•REX•* babér­koszorús mellkép jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY• koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy és évszám /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz. und Jahreszahl/ K-B / 16-82 <br>28,69 g, Huszár: 1371, ÉH.: 1019, Prachtexemplar! <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.500,00-1I10,000,0021041852104185-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated643-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000643p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00643Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.500,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00643Q00.jpg##
Los 644
I. Lipót (1658–1705)
Tallér /Taler/ (Ag) 1688 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:LEOPOLDVS-•D•G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BO•REX• babér­koszorús mellkép jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/
Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•16-88• koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B
28,45 g, Huszár: 1372, ÉH.: 1020, apró karc /winz. Kratzer/
vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035400,006440Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:211.000,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1688 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS-•D•G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BO•REX• babér­koszorús mellkép jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•16-88• koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B <br>28,45 g, Huszár: 1372, ÉH.: 1020, apró karc /winz. Kratzer/ <br>vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1688 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS-•D•G•RO•I•S•AVG•GER•-HV•BO•REX• babér­koszorús mellkép jobbra, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna/<br>Rv: ARCHIDVX•AVS•DVX•BVR•MAR•MOR•CO•TY•16-88• koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B <br>28,45 g, Huszár: 1372, ÉH.: 1020, apró karc /winz. Kratzer/ <br>vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein1.000,00-1I10,000,0021041862104186-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated644-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000644p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00644Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein01.000,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00644Q00.jpg##
Los 645
I. Lipót (1658–1705)
Tallér /Taler/ (Ag) 1695 Körmöcbánya /Kremnitz/
Av:LEOPOLDVS-•D:G:ROM:IMP:S:A•-GE:HV:B:REX• babér­koszorús mellkép jobbra, vállon oroszlánfej, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz und Löwenkopfschulter, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna
Rv: ARCHIDVX•AVS:DVX•BVR:MAR: MOR:CO:TYR:16-95• koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B
28,21 g, Huszár: 1374, ÉH.: 1022a, apró karc /winz. Kratzer/
gutes vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035410,006450Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21600,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1695 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS-•D:G:ROM:IMP:S:A•-GE:HV:B:REX• babér­koszorús mellkép jobbra, vállon oroszlánfej, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz und Löwenkopfschulter, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna<br>Rv: ARCHIDVX•AVS:DVX•BVR:MAR: MOR:CO:TYR:16-95• koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B <br>28,21 g, Huszár: 1374, ÉH.: 1022a, apró karc /winz. Kratzer/ <br>gutes vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1695 Körmöcbánya /Kremnitz/<br>Av:LEOPOLDVS-•D:G:ROM:IMP:S:A•-GE:HV:B:REX• babér­koszorús mellkép jobbra, vállon oroszlánfej, köriratban balra magyar címer, jobbra Madonna /Brustbild n. r. mit Lorbeerkranz und Löwenkopfschulter, in der Umschrift links ungarisches Wappen, rechts Madonna<br>Rv: ARCHIDVX•AVS:DVX•BVR:MAR: MOR:CO:TYR:16-95• koronás kétfejű sas, mellén magyar-cseh címer, oldalt verdejegy /gekrönter Doppeladler, auf dessen Brust gekröntes, geviertes ungarisch-böhmisches Wappen, zur Seite Mzz./ K-B <br>28,21 g, Huszár: 1374, ÉH.: 1022a, apró karc /winz. Kratzer/ <br>gutes vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein600,00-1I10,000,0021041872104187-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated645-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000645p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00645Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein1650,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00645Q00.jpg##
Los 646
I. Lipót (1658–1705)
Tallér /Taler/ (Ag) 1696 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/
Av:LEOPOLDUS-•D:G:ROM•IMP•S•A-GE:HV:BO:REX•
Rv: ARCHIDVX:AVS:DVX:BVR:MAR:MOR:CO:TYR:16-96• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,59 g, Huszár: 1374, ÉH.: 1022a, min. lapkahiba /kl. Schrötlingsfehler/
fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035420,006460Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21600,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1696 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:LEOPOLDUS-•D:G:ROM•IMP•S•A-GE:HV:BO:REX•<br>Rv: ARCHIDVX:AVS:DVX:BVR:MAR:MOR:CO:TYR:16-96• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,59 g, Huszár: 1374, ÉH.: 1022a, min. lapkahiba /kl. Schrötlingsfehler/ <br>fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1696 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:LEOPOLDUS-•D:G:ROM•IMP•S•A-GE:HV:BO:REX•<br>Rv: ARCHIDVX:AVS:DVX:BVR:MAR:MOR:CO:TYR:16-96• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,59 g, Huszár: 1374, ÉH.: 1022a, min. lapkahiba /kl. Schrötlingsfehler/ <br>fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein600,00-1I10,000,0021041882104188-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated646-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000646p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00646Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0600,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00646Q00.jpg##
Los 647
I. Lipót (1658–1705)
Tallér /Taler/ (Ag) 1699 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/
Av:LEOPOLDUS-:D:G:ROM:IMP•S:A:-GE: HV:BO:REX
Rv: ARCHIDVX•AVS:DVX•BVR:MAR: MOR:CO:TYR:16-99• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
28,86 g, Huszár: 1374, ÉH.: 1022a. anyaghiba 6 óránál / Schrötlingsfehler um 6 Uhr/
fast stempelfrisch
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035430,006470Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21600,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1699 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:LEOPOLDUS-:D:G:ROM:IMP•S:A:-GE: HV:BO:REX<br>Rv: ARCHIDVX•AVS:DVX•BVR:MAR: MOR:CO:TYR:16-99• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,86 g, Huszár: 1374, ÉH.: 1022a. anyaghiba 6 óránál / Schrötlingsfehler um 6 Uhr/ <br>fast stempelfrisch<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>Tallér /Taler/ (Ag) 1699 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:LEOPOLDUS-:D:G:ROM:IMP•S:A:-GE: HV:BO:REX<br>Rv: ARCHIDVX•AVS:DVX•BVR:MAR: MOR:CO:TYR:16-99• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>28,86 g, Huszár: 1374, ÉH.: 1022a. anyaghiba 6 óránál / Schrötlingsfehler um 6 Uhr/ <br>fast stempelfrisch 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein600,00-1I10,000,0021041892104189-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated647-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000647p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00647Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein1650,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00647Q00.jpg##
Los 648
I. Lipót (1658–1705)
½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1695 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de kisebb /wie vorher, aber kleiner/
Av:•LEOPOLD -D•G•R•I•S•AV•GE-HV•B•REX•
Rv: ARCHID•AV•DV•BV•MAR•MOR•CO•TY•16-95• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
14,31 g, Huszár: 1402, ÉH.: 1044.
vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035440,006480Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21250,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1695 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de kisebb /wie vorher, aber kleiner/<br>Av:•LEOPOLD -D•G•R•I•S•AV•GE-HV•B•REX•<br>Rv: ARCHID•AV•DV•BV•MAR•MOR•CO•TY•16-95• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,31 g, Huszár: 1402, ÉH.: 1044. <br>vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1695 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de kisebb /wie vorher, aber kleiner/<br>Av:•LEOPOLD -D•G•R•I•S•AV•GE-HV•B•REX•<br>Rv: ARCHID•AV•DV•BV•MAR•MOR•CO•TY•16-95• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,31 g, Huszár: 1402, ÉH.: 1044. <br>vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein250,00-1I10,000,0021041902104190-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated648-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000648p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00648Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0250,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00648Q00.jpg##
Los 649
I. Lipót (1658–1705)
½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1699 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/
Av:•LEOPOLD-D:G:R:I:S:AV:GE:-•HV:B:REX•
Rv: ARCHID•AV•DV•BV•MAR•MOR•CO•TY•16-99• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B
14,19 g, Huszár: 1402, ÉH.: 1044.
vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035450,006490Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:21250,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1699 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:•LEOPOLD-D:G:R:I:S:AV:GE:-•HV:B:REX•<br>Rv: ARCHID•AV•DV•BV•MAR•MOR•CO•TY•16-99• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,19 g, Huszár: 1402, ÉH.: 1044. <br>vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1699 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint előző, de eltérő évszám /wie vorher, aber andere Jahreszahl/<br>Av:•LEOPOLD-D:G:R:I:S:AV:GE:-•HV:B:REX•<br>Rv: ARCHID•AV•DV•BV•MAR•MOR•CO•TY•16-99• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ K-B <br>14,19 g, Huszár: 1402, ÉH.: 1044. <br>vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein250,00-1I10,000,0021041912104191-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated649-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000649p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00649Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein0250,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00649Q00.jpg##
Los 650
I. Lipót (1658–1705)
½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1703 Nagybánya /Neustadt/ mint előző, de eltérő verdejegy /wie vorher, aber andere Mzz./
Av:LEOPOLD•-D•G•R•I•S•A•GER•-HV•BOHEM•REX•
Rv: ARCHID•AVST•DVX•BV•MAR•MOR•CO•TYR•1703• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B
14,22 g, Huszár: 1405, ÉH.: 1045b.
sehr schön-vorzüglich
Details & Gebotsabgabe
##131315241524Ungarn-Hungary00009RDR – Silbermünzen000010,004035460,006500Alphanumerisch0005.09.2024 09:03:22250,000,002<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1703 Nagybánya /Neustadt/ mint előző, de eltérő verdejegy /wie vorher, aber andere Mzz./<br>Av:LEOPOLD•-D•G•R•I•S•A•GER•-HV•BOHEM•REX•<br>Rv: ARCHID•AVST•DVX•BV•MAR•MOR•CO•TYR•1703• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B <br>14,22 g, Huszár: 1405, ÉH.: 1045b. <br>sehr schön-vorzüglich<div style="display:none">; Ungarn-Hungary; RDR – SILBERMÜNZEN; </div>0,00<b>I. Lipót (1658–1705)</b> <br>½ Tallér /½ Taler/ (Ag) 1703 Nagybánya /Neustadt/ mint előző, de eltérő verdejegy /wie vorher, aber andere Mzz./<br>Av:LEOPOLD•-D•G•R•I•S•A•GER•-HV•BOHEM•REX•<br>Rv: ARCHID•AVST•DVX•BV•MAR•MOR•CO•TYR•1703• oldalt verdejegy /zur Seite Mzz./ N-B <br>14,22 g, Huszár: 1405, ÉH.: 1045b. <br>sehr schön-vorzüglich 0,00001.01.0001 00:00:00Nein0,00Sonstige00NeinNeinNeinNein250,00-1I10,000,0021041922104192-1131322LiveBiddingDefaultHungary and Transylvania Coins - Medals28.09.2024 15:30:3922Auction 22AuktionVisibleBidEURhttps://www.numismatica.hu/upload/files/auction_pdf_gallery/22-Nudelman-Auction-WEB.pdf1000<b>28. Sept. 2024 Szombat / Samstag / Saturday</b><br> Budapest at the Ritz Carlton Hotel15241524-1-10,0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated-1-1FalseGermanfrontendFalseFalseCreated650-1I1-1I1001.01.0001 00:00:000,000-1I100Unset0,0001.01.0001 00:00:00Nein01.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:0001.01.0001 00:00:00NeinNein-1I1-1-1FalseGermanfrontendTrueFalseCreated2,000000650p00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/False00650Q00.jpghttps://images.auex.de/img/13//22/TrueNein1260,00-1,0000Truehttps://images.auex.de/img/13//22/00650Q00.jpg##