Tallér /Doppelter Guldiner/, (Ag), 1506, Körmöcbánya /Kremnitz/
Av: •MONETA•WLADISLAI•D•G•REX•VNGARI• koronás többrészt osztott címerpajzs, szívpajzsban lengyel sas és a királyné címere, a címer melett kétoldalt /gekröntes mehrfach geteiltes Wappen, im Herzschild polnischer Adler und Wappen der Königin zur Seite/ •KREMIZ• / •TVRSO•
Rv: •SANCTVS•LADISLAVS•REX•VNGARIE•1506• Szent László páncélban lovon balra, kezében alabárd, körülötte gótikus díszítmény, baloldalt fenn Madonna félholdon a gyermekkel /Hl. Ladislaus zu Pferde n.l. mit zum Wurf erhobener Hellebarde in gotischer Umrahmung, darüber Madonna mit dem Kind auf der Mondsichel/
30, 81 g,
Huszár: 798, C.N.H. II.: 269B, Unger II.: 630,
R!, sehr schön, fülnyom és tisztításnyom, peremhiba /Henkelspur und Randfehler, leicht gereignit/
; Spätmittelalter (1301–1540); WLADISLAUS II. (1490-1516);